Energie bewust bouwen is véél beter voor uw beurs en de planeet
|
|
1. Want anders is er straks onvoldoende energie voor alle bewoners van onze planeet
De wereldbevolking neemst alsmaar toe. De aarde warmt op, het klimaat verandert zorgelijk. De wereldbevolking zal in 2030 toegenomen zijn van 7 miljard nu naar 8,3 miljard dan. In de opkomende economieën kruipen steeds meer mensen onder de armoede-grens vandaan, waardoor ook die mensen (net als wij) steeds meer o.a. auto's en apparaten gaan gebruiken.
Onontkoombaar is dus dat steeds méér mensen steeds méér energie willen gaan gebruiken. De vraag naar energie zal groter zijn dan de hoeveelheid die we kunnen opgraven en oppom- pen uit de aarde. De balans tussen het energie winnen en het energie spenderen is aan het verschuiven. We staan op het punt meer energie te willen gebruiken dan er uit de aarde te halen (winnen) valt. De gevolgen zullen zijn dat de vervuiling gaat toenemen en de prijs van energie nog verder en harder gaat stijgen. Zeker als er niet genoeg is voor iedereen ... !
|
|
|
2. Want anders stijgen de energie- en woonlasten véél te hard t.o.v. uw inkomen
|
 |
De energielasten voor huishoudens stegen het laatste decennium zo'n 8-9 % per jaar. Onontkoombaar is dat de druk op onze energievoorzieningen nog enorm zal gaan toenemen. Te verwachten is dus dat energiekos- ten doorstijgen en wellicht nog meer dan voorheen.
Hoe meer de energieprijzen stijgen, des te meer loont het om energiebewust en duurzaam te (ver-)bouwen. Energiebewust bouwen bespaart nu al zeer fors, en dat neemt alleen maar toe naarmate energie duurder wordt. En dat wordt steeds bepalender voor de waarde van O.G.
|
|
|